Onur Kıvrak ve Burak Yılmaz TFF’ye ihtarname gönderdi

Trabzonspor’da kadro dışı bırakılan Burak Yılmaz ve Onur Recep Kıvrak, devre arası serbest kalabilmek için TFF’ye sözleşme fesih talebi ile TFF’ye noter aracılığıyla ihtarname gönderdi.

Onur Kıvrak ve Burak Yılmaz TFF'ye ihtarname gönderdi

Trabzonspor’da kadro dışı bırakılan Burak Yılmaz ve Onur Recep Kıvrak, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle noter aracılığıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na ihtarname gönderdi.

SERBEST KALMAYI TALEP ETTİLER

“Profesyonel futbolcuların statüsü ve transfer talimatının” 28. maddesine dayanarak alacaklarının ödenmesini isteyen iki kaptan Burak Yılmaz ve Onur Recep Kıvrak, tek taraflı fesih hakkını kullanarak serbest kalmayı talep etti.

SporX kaynaklı habere göre Trabzonspor, ihtarnamenin kulübe tebliğinden 30 gün sonra içerisinde iki futbolcuya da geçmiş alacaklarını ödemediği takdirde Burak Yılmaz ve Onur Recep Kıvrak var olan sözleşmelerini tek taraflı fesih edecek ve transfer döneminde serbest oyuncu statüsüne düşecek.

CAMİADA TEPKİYLE KARŞILANDI

Yaşadığı ekonomik sıkıntıdan dolayı futbolcularına ödeme yapmakta zorlanan Trabzonspor’da kadroda yer alan futbolcuların kulübe herhangi bir ihtarname çekmeyip, iki kaptan Burak Yılmaz ve Onur Recep Kıvrak’ın sözleşme fesih için noter aracılığıyla ihtarname göndermesi bordo-mavili camiada tepki ile karşılandı.

TALİMATA GÖRE DEVRE ARASI BAŞA ÇIKABİLİRLER

Burak Yılmaz ve Onur Recep Kıvrak’ın TFF’ye gönderiği ihtirnamede dayanak olarak kullandığı “Profesyonel futbolcuların statüsü ve transfer talimatının” 28. maddesi şu şekilde;

“Kulüp futbolcunun ücretlerini ödemekte temerrüde düştüğü ve/veya futbolcunun sosyal güvenlik haklarını ihlal ettiği takdirde, futbolcu sözleşmesini feshetmek arzusunda ise, kulübüne ve bilgi için TFF’ye noterden keşide edeceği bir ihtarname ile 30 gün içerisinde ücretinin ödenmesini ve/veya sosyal güvenlik haklarının yerine getirilmesini bildirmek zorundadır. Kulüp, söz konusu mehile rağmen ücretini ödemediği ve/veya sosyal güvenlik haklarını yerine getirmediği takdirde, futbolcu mehilin sona ermesinden itibaren ancak 7 gün içinde sözleşmesini feshedebilir”

Related posts